Technológia SIP - Structural Insulated Panel (štrukturovane izolovaný panel) je jedinečný, vysoko stabilný a ekologický stavebný systém pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych stavieb. Konštrukčná tuhosť panelov zabezpečuje projektovanie a postavenie takmer akejkoľvek tvarovo rozmanitej stavby. Tvorí základy hrubej stavby domu a je odskúšaný šesťdesiatimi rokmi používania v zahraničí. V Kanade tvorí až 80 % a v Európe takmer 60 % novostavieb. Aj u nás sa táto progresívna metóda výstavby rodinných domov stáva stále obľúbenejšia pre jej nesporné prednosti determinujúce rýchlu a presnú výstavbu, vysoký komfort a zdravé ekologické bývanie. Nízkoenergetický charakter našich rodinných domov postavených technológiou SIP a následným zatepľovacím systémom minimalizuje náklady na vykurovanie a prevádzku, navyše v kombinácii s rekupiráciou a využívaním solárnej energie. Šetrenie nastupuje okamžite od prvého dňa užívania. Spotreba energií v našich domoch je o vyše polovicu nižšia ako v bežných domoch.

Základom stavebného systému je sendvičový panel. Plášť panelu tvoria vysoko kvalitné OSB TOP 4 (oriented strand board) tabule, medzi ktoré sa lepí izolačné jadro z EPS. Výsledkom je samonosný panel, ktorý sa vyznačuje vysokými tepelno-izolačnými vlastnosťami a veľkou konštrukčnou tuhosťou. Takto vyrobený panel sa správa ako I-nostník bez potreby dodatočnej hranolovej výstuhy. Panely sa vyrábajú v riadených továrenských podmienkach. Panely sa režú a zhotovujú na mieru podľa projektovej dokumentácie.

Technológia SIP - Structural Insulated Panel


Technológia SIP - Structural Insulated Panel


Zopár dôvodov, prečo stavať touto technológiou:

  •  menej betónu a práce v základoch, to znamená úsporu financií 20 – 25 %
  •  suchý proces výstavby, možnosť montáže v každom ročnom období nízka hmotnosť panelov, to znamená nízke náklady na prepravu a manipuláciu s nimi
  •  veľké formáty panelov, z toho vyplýva rýchla výstavba menšia hrúbka stien, čo znamená väčší vnútorný priestor (pri dome s rozlohou 150 m2 je rozdiel cca 14 m2, čo vám ponúka ďalšiu miestnosť navyše)
  •  pre veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti vám vzniká úspora nákladov na vykurovanie
  •  univerzálne a variabilné použitie panelov
  •  drevený plášť z dosiek je regenerovateľný
  •  jadro panelu z EPS je možné recyklovať jadro panelu nemá výživnú hodnotu, je nemenné, neprodukuje nežiadúce plyny ani žiadne vylúhovadlá
  •  materiály pre výrobu panelov neobsahujú zdraviu škodlivé chemikálie

Napíšte nám Zavolajte nám