1. Príjemné miesto pre život

Bez ohľadu na ročné obdobie, vo vnútri našich drevostavieb nájdete vždy dokonalú tepelnú pohodu a príjemnú klímu. Majitelia drevostavieb si pochvaľujú predovšetkým v zime. Vykúriť murovanú stavbu zaberie veľa času a energií, pretože teplo sa najskôr dĺho akumuluje v murive. Drevostavba sa vďaka svojim bezkonkurenčným tepelno izolačným vlastnostiam dá vykúriť veľmi rýchlo. V horúcom lete sa drevostavba naopak rýchlo ochladí, opäť na rozdiel od murovaných domov, ktorých naakumulované steny ešte dlho sálajú teplo a horúčavy sa takmer nedá zbaviť ani výdatným vetraním.

2. Nízka spotreba energií

Drevodomy SPRING sú navrhnuté už v základnom prevedení ako domy s nízkou spotrebou energie. Technológia SIP spolu s následným zatepľovacím systémom minimalizuje náklady na vykurovanie. Hrúbka obvodových stien viac než 270 mm ( 170 + 100 + 1,5) determinuje dom na predné pozície nízkoenergetických rodinných domov (U=0,14 W/m²K). Pri doporučenom systéme vykurovania sú náklady na 100 m2 obytnej plochy do 400 € / rok.

3. Drevodomy prežijú viac generácií

Životnosť drevostavieb je minimálne taká ako murovaných domov, v tomto medzi nimi nie je rozdiel a bežne sa užívajú viacerými generáciami. Veď najstaršie drevostavby pochádzajú z 8.storočia nášho letopočtu. Rozhodujúce je správne postavenie drevostavby a použitie kvalitných materiálov a prvkov. Spoločnosť Gold House stavia nízkoenergetické rodinné domy technológiou osvedčenou 60 - ročnou praxou a medzinárodne certifikovaných systémov. Technológia Structural insulated panels ( SIP) je atestovaná a certifikovaná v súlade s európskou legislatívou. Použité stavebné materiály ideálne uspokojujú ekologické požiadavky bývania v 21. Storočí. Systém našich montovaných rodinných domov je navrhnutý na vysokou životnosť. Garantujeme záruku 30 rokov na statiku domu a 60 rokov na nosnú konštrukciu.

4. Vysoká kvalita stavby a materiálov

Presné diely montovanej stavby sa zhotovujú v továrni, tieto sa na mieste stavby montujú. Pri takomto postupe je riziko nepresností minimálne na rozdiel od tzv. stĺpikových drevostavieb realizovaných priamo na pozemku bez továrenskej prípravy. Kvalita výstavby rodinného domu je neustále pod dohľadom našich odborných pracovníkov. Pri stavbe domov NA KĽÚČ používame len vybrané akostné a certifikované prvky. 

5. Komplexná stavba NA KĽÚČ

Rodinné domy staviame podľa návrhu Gold House ako aj zmien a prianí klienta. Ak máte vlastný projekt murovaného domu, zdarma vám ho prepracujeme na drevodom.

V cene domu NA KĽÚČ je

 •  kompletná Projektová dokumentácia
 •  zhotovenie Základovej dosky
 •  postavenie kompletného domu NA KĽÚČ
 •  doloženie Energetického Certifikátu (Zákon č.555/2005 Zb.)
 •  dodanie Revíznych správ a kompletnej Dokumentácie pre kolaudáciu

Vy ako investor

 •  podpíšete zmluvu
 •  garantujete financovanie
 •  o niekoľko týždňov si preberiete kľúče od uprataného domu, ktorý kúri, svieti, tečie v ňom teplá a studená voda
 •  nasťahujete nábytok a bývate.

6. Väčšia obytná plocha a vyšší komfort bývania

Na rozdiel od domov z tradičných stavebných materiálov, pri rovnakej zastavanej ploche je u našich drevodomoch až o 10 % väčší vnútorný priestor na bývanie získaný menšou hrúbkou stien ( pri dome s rozlohou 150 m2 je rozdiel cca 14 m2, čím získavate ďalšiu miestnosť navyše).

7. Férový kontrakt

Zmluvne dohodnutá cena domu je cena nemenná a konečná. Stavbou domu NA KĽÚČ a Garanciou pevnej ceny Vám vytvárame komfortné podmienky bezstarostného nadobudnutia rodinného domu za pevne dohodnutých podmienok. U nás nepripadá do úvahy navyšovanie ceny počas výstavby. Možnosť postupného financovania hypotékou, stavebným sporením...

8. Bývate už za pár týždňov

Bezkonkurenčnou výhodou našich rodinných domov vyrobených na mieru v závode a kompletovaných na pozemku, je tiež rýchlosť výstavby. Tempu výstavby našich domov nemôžu konkurovať iné tipy stavieb, za predpokladu dodržania predpísaných technologických postupov. Ďalším benefitom je čistý priebeh stavby a vysoká kvalita samotného domu s dokonalými detailami. V neposlednom rade dokonalou fasádnou povrchovou úpravou a opláštením domu , len vy viete že vnútorná štruktúra domu je drevodom a nie klasický murovaný. Suché technologické procesy vám umožňujú nasťahovanie ihneď po dokončení stavby, bez ohľadu na ročné obdobie. Váš rodinný dom NA KĽÚČ môže byť postavený do 3 mesiacov od podpísania zmluvy.

Technológie a materiály

Technológia Structural insulated panels (SIP) tvoriaca základ hrubej stavby domu je odskúšaná šesťdesiatimi rokmi používania v zahraničí. V Kanade tvorí až 80 % a v Európe takmer 60 % novostavieb. Aj u nás sa táto progresívna metóda výstavby rodinných domov stáva stále obľúbenejšia pre jej nesporné prednosti determinujúce rýchlu a presnú výstavbu, vysoký komfort a zdravé ekologické bývanie. Nízkoenergetický charakter našich rodinných domov postavených technológiou SIP a následným zatepľovacím systémom minimalizuje náklady na vykurovanie a prevádzku, navyše v kombinácii s rekupiráciou a využívaním solárnej energie. Šetrenie nastupuje okamžite od prvého dňa užívania. Spotreba energií v našich domoch je o vyše polovicu nižšia ako v bežných domoch.

Energetická účinnosť nami použitej technológie výstavby je U = 0,16 Wm2K, je teda na čele parametrov úsporných stavebných systémov.

Certifikácia

Výhodou systému SIP je povinná certifikácia. Systém certifikácie nezávislých certifikačných úradov garantuje investorom predpísanú kvalitu, vlastnosti a harmonizáciu európskych noriem u všetkých prvkov systému.

Niekoľko dôvodov, prečo stavať technológiou SIP:

 •  Menej betónu a práce v základoch, to znamená úsporu financií 20-25%
 •  Suchý proces výstavby, možnosť montáže v každom ročnom období
 •  Nízka hmotnosť panelov, to znamená nízke náklady na prepravu a manipuláciu s nimi
 •  Veľké formáty panelov, z toho vyplýva rýchla výstavba
 •  Menšia hrúbka stien,avšak vyššie tepelnoizolačné vlastnosti, čo znamená väčší vnútorný priestor (pri dome s rozlohou 150m2 je rozdiel cca 14m2, čo vám ponúka ďalšiu miestnosť navyše)
 •  Pre špičkové tepelnoizolačné vlastnosti vám vzniká úspora nákladov na vykurovanie
 •  Univerzálne a variabilné použitie panelov
 •  Nezanedbateľným je aj pôsobenie materiálov na životné prostredie
 •  Materiály pre výrobu panelov sú ekologické

Demonštratívne video hrubej stavby

Energetická účinnosť stavebných systémov

Materialy

MaterialyDokumenty na stiahnutie

Porovnajte SIP s iným stavebným materialom


Napíšte nám Zavolajte nám