Elektrické podlahové káblové vykurovanie šíri teplo od podlahy. Preto môžeme mať v izbe o cca 2 až 3 ° C nižšiu teplotu pri zachovaní príjemného komfortu. Táto nižšia teplota nám prinesie o cca 15% nižšie prevádzkové náklady v porovnaní s inými vykurovacími systémami.
podlahové kúrenie


Podlahové vykurovanie je vhodné ako jediný a hlavný zdroj tepla pre domy, byty, polyfunkčné objekty, hotely … Systém je regulovaný inteligentnými termostatmi, ktoré strážia peňaženku svojho majiteľa a zaisťujú teplo presne vtedy, keď ho potrebujete. Nastavenú komfortnú a úspornú teplotu podľa vášho želania zaisťuje týždenný program.

Samoregulačný vykurovací kábel sa sám reguluje podľa teploty v miestnosti. Niekedy sa používa spoločne s izolačnými doskami, ktoré minimalizujú tepelné straty. Izolačná vrstva zaisťuje rovnomerné a optimálne rozloženie teploty na podlahe a v celej miestnosti. Tento systém sa používa pre suchú montáž vykurovania, ale hlavne do poschodí ľahkých budov drevostavieb, pretože je veľmi ľahký.

Vykurovací odporový kábel Line ™ T20 (20W / m) a kábel Line ™ T10 (10W / m) pre pasívne domy je flexibilný dvojžilový vykurovací kábel vhodný do každej podlahy v byte, rodinnom dome alebo apartmáne. Tento druh aplikácie je v Európe najrozšírenejší.


Výhody:

  •  príjemný pocit tepla od podlahy zaisťuje komfortné a útulné bývanie
  •  úsporné kúrenie je riadené presnou reguláciou a tým šetrí energiu
  •  bezúdržbový systém, preto ušetríte účty za servis
  •  systém je vhodný pre každý dizajn, pretože je neviditeľný
  •  jednoduché a jednoduché nastavenie termostatov v každej izbe
  •  bezpečný, spoľahlivý a overený systém
  •  komplexný systém získate od jednej spoločnosti
  •  poskytujeme nadštandardnú záruku od špičkového výrobcu

Zloženie podlahy

1) Podlahová krytina: drevo, dlažba, koberec …

2) Betón alebo anhydrit – liata podlaha min. 4cm.

3) Inteligentné alebo odporové vykurovacie káble. Inštalujeme 80-100 W / m².

4) Teplotné čidlo podlahy od termostatu.

5) Pozor! Vhodná hliníková fólia.

6) Vhodná izolácia 5-10 cm.

7) Separačná vrstva pri stenách.

8) Základná podkladová vrstva. Existujú rôzne zostavy podlahy, preto prosím konzultujte zostavu podlahy s našim špecialistom.

  

Základné technické dáta

Vykurovanie je vhodné pre všetky druhy podláh: drevené, laminátové, keramické, koberec … Vykurovacie odporové káble 10 a 20 W / m. Inteligentný vykurovací kábel, ktorý sa sám reguluje v rozmedzí 5-15 W / m.


Napíšte nám Zavolajte nám